spot_img

Përfundon avantura evropiane e Gjilanit

spot_img

Për SC Gjilani ka përfunduar shpejt ëndërra evropiane. Skifterat, pësuan me rezultat 3:1 në udhëtim ndaj skuadra Liepaja.

Atyre nuk i mjaftoi fitorja e parë në Prishtinë kur kishin dal fitues, 1:0, me golin e Dabiqajt.

Gjysmëloja e parë në Letoni përfundoi pa gola, derisa në minutën e 49-të, me një penalti “dashurie” u ndëshkua Gjilani.

Nga e pika e bardhë i sakt u tregua karaskausks. Kosovaret shpejt u kundërpërgjigjen me Blerim Krasniqi (51’), duke barazuar shifrat.

Me këtë rezultat, Gjilani shkonte më tej, por në minutën e 64-të, Belajoviq riktheu epërsinë e Liepajes, derisa sërish gjyqtari doli në sipërfaqe, një minutë para përfundimit të kohës së rregullt, akordoi penalltinë e dytë për vendas, Dodo e shndërroi në golin e kualifikimit për letonezët.