Përfunduan ndeshjet në Superligë, dramë në Ferizaj

Ferizaj e Prishtina i kanë ndarë pikët në javën e dytë të Superligës së Kosovës në futboll, sfidë kjo që pati një episod mjaft interesantë në pjesën e parë.

Plotë 16 minuta u shty ndeshja pas një rasti diskutabil tek penalltia e akorduar për Prishtinën e e cila u desh të anulohet pas intervenimit të VAR-it. Ndeshja në fund u mbyll pa fitues me rezultat 0:0.

Në takimin tjetër Gjilani ka marrë pikët e plota ndaj Malishevës me rezultat 1:0 duke e shënuar kështu fitoren e dytë në dytë ndeshje. Edhe këtë herë hero i gjilanasëve ishte Solomon që shënoi golin e vetëm në këtë sfidë.

Java e dytë mbyllet me ndeshjen e sotme ndërmjet Ballkanit e Drenicës që luhet nga ora 20:00.