spot_img

Qendresa Ibrahimi dhe Rinesa Osmani përfaqësuan Kosovën ne kampionatin Europian që u mbajt në Finlandë

spot_img

Postimi i klubit Fushë Kosova

Garueset nga klubi ynë Qendresa Ibrahimi dhe Rinesa Osmani përfaqsuan Kosoven ne kampionatin Europian qe u mbajt ne ket fund jav ne Tampere te Finlandes.
Rinesa Osmani pati një paraqitje te mir e qe u rendit e 7-ta e Evropës, ajo mori pjesë ne kategorinë e junioreve deri ne 59 kilogram ne garën e rregullt humbi nga finalistja e kësaj kategorie garuesja nga Ukraina, pastaj ne garën për medaljen e bronztë (repasazh), fitoj nga garuesja e Polonisë dhe u ndal nga garues e Spanjës me vendim te gjyqtarëve edhe pse në kohen e rregullt rezultati ishte baraz.
Qendresa Ibrahimi luftoi ne kategorin e Kadetve -54 ,lufeten e par e fitoi nga garuesja e Frances ndersa ne luften e dyt humbi nga garuesja e Italis me rezultat baraz 10-10, Kampionja jon tregoi se është më prespektivë dhe jemi krenar me dy sportistët tona .
Kryetari dhe Kryesija e klubit falenderon Sensei Isak Curri dhe Trajnerët Granit Hykolli dhe Naim Arifi për punën e tyre në avancimin dhe zhvillimin e sportisve tanë 🤝💪🥋🇽🇰🇪🇺➡️🌏🙏🙏🙏🙏✔