Real Madridi ‘mbreti’ i finaleve, e fiton edhe superkupën e Evropës (video)

Real Madrid e ka nisur sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme.

Klubi mbretërorë spanjoll ka arritur që të fitojë Super kupën e Evropës pasi e ka mposhtur klubin gjerman Eintracht Frankfurt.

Skuadra qe po drejtohet nga Ancelloti në ndeshjen e luajtur në Helsinki të Finlandës fitoi 2:0 përballë gjermaneve.

Golin e parë në takim e shënoi mbrojtësi austriak David Alaba, kur po zhvillohej minuta e 37, me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë Real Madrid, shënoi edhe njëherë.
Ishte sulmuesi Karim Benzema I cili realizoi gol në minutën e 67, pasi u asistua nga Vincius Junior, me këtë gol Benzema kaloi edhe legjendën Raul Gonzales dhe aktualisht para tij është vetëm Cristiano Ronaldo.

Përndryshe kjo ishte super kupa e pestë në histori për klubin nga kryeqyteti i Spanjës./Albanian News