Rudiger ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Real Madridin

Antonio Rudiger ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Real Madridin.

Lajmin e bën të ditur Goal.com, sipas të cilëve zyrtarizimi nga “Los Blancos” është vetëm çështje koh

Lojtari do të transferohet në Santiago Bernabeu me parametra zero, pasi i skadon kontrata në fund të sezonit me “blutë”.

Lojtari luan si qendërmbrojtës, por mund të përshtatet mjaft mirë edhe si mbrojtës i krahut të djathtë.

Gjatë këtij sezoni me Chelsean ai luajti në 31 ndeshje në Premier League, ku shënoi tri gola dhe asistoi dy herë.

Antonio Rudiger ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Real Madridin.

Lajmin e bën të ditur Goal.com, sipas të cilëve zyrtarizimi nga “Los Blancos” është vetëm çështje koh

Lojtari do të transferohet në Santiago Bernabeu me parametra zero, pasi i skadon kontrata në fund të sezonit me “blutë”.

Lojtari luan si qendërmbrojtës, por mund të përshtatet mjaft mirë edhe si mbrojtës i krahut të djathtë.

Gjatë këtij sezoni me Chelsean ai luajti në 31 ndeshje në Premier League, ku shënoi tri gola dhe asistoi dy herë.

NGJARJE TË TJERA

- Reklamë nga Gjirafa -