Serbët injorojnë Covid-19, vajtojnë dhe puthin trupin e vdekur të Irinejit që vdiq nga koronavirusi

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej ndërroi jetë ditën e djeshme nga koronavirusi. Lajmin për ndarjen nga jeta e konfirmoi vetë Aleksandër Vuçiç.

Vuçiç shkroi:

Isha i nderuar të të njihja. Njerëzit si ti nuk largohen kurrë.

Pavarsisht këshillave për të mos u afruar trupit dhe për të mos e puthur, serbët kanë bërë të kundërtën. Ata janë afruar tek trupi i Patriarkut Irinej dhe e kanë puthur. Gjithashtu është krijuar edhe një radhë e madhe njerëzish, edhe pse autoritetet shëndetësore bënë thirrje për distancim social. Irinej njihej për ndikimin politik që kishte në Serbi dhe deklaratat kundër shqiptarëve.

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej ndërroi jetë ditën e djeshme nga koronavirusi. Lajmin për ndarjen nga jeta e konfirmoi vetë Aleksandër Vuçiç.

Vuçiç shkroi:

Isha i nderuar të të njihja. Njerëzit si ti nuk largohen kurrë.

Pavarsisht këshillave për të mos u afruar trupit dhe për të mos e puthur, serbët kanë bërë të kundërtën. Ata janë afruar tek trupi i Patriarkut Irinej dhe e kanë puthur. Gjithashtu është krijuar edhe një radhë e madhe njerëzish, edhe pse autoritetet shëndetësore bënë thirrje për distancim social. Irinej njihej për ndikimin politik që kishte në Serbi dhe deklaratat kundër shqiptarëve.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
scattered clouds
9.1 ° C
9.4 °
8.9 °
70 %
7.2kmh
40 %
Fri
8 °
Sat
11 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
9 °

LAJMET E FUNDIT

Kryeministri Hoti tregon se sa para do t’i fitojnë Gastronomet nga pako ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka takuar sot përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronomeve. Kryeministri u ka bërë me dije gastronomëve ndihmat për bizneset pas votimit...