“Vdiq edhe zemra ime pa ty”, fjalët prekëse të babait për djalin 15-vjeçar që ia vranë në Prizren

15 vjeçari L.B u vra me thikë dje në Prizren nga një bashkëmoshatar.

Ngjarja ndodhi pikërisht në ditën e parë të gjysmëvjetorit të dytë shkollor.

Policia njoftoi se i riu ndërroi jetë pasi nuk arriti t’i bëntë ballë plagëve të shkaktuara nga mjeti i mprehtë-thika.

Babai i tij përmes një postimi në Facebook ka shkruar edhe disa fjalë shumë prekëse për djalin e tij, derisa ka thënë se sot me të ka vdekur dhe zemra e tij.

Postimi i plotë:

Të Allahut jemi dhe te ai dot kthehemi

Inshalla Biri jem zoti na takon në xhenet

Se vdiq edhe Zemra jeme pa ty o shpirti babit.

15 vjeçari L.B u vra me thikë dje në Prizren nga një bashkëmoshatar.

Ngjarja ndodhi pikërisht në ditën e parë të gjysmëvjetorit të dytë shkollor.

Policia njoftoi se i riu ndërroi jetë pasi nuk arriti t’i bëntë ballë plagëve të shkaktuara nga mjeti i mprehtë-thika.

Babai i tij përmes një postimi në Facebook ka shkruar edhe disa fjalë shumë prekëse për djalin e tij, derisa ka thënë se sot me të ka vdekur dhe zemra e tij.

Postimi i plotë:

Të Allahut jemi dhe te ai dot kthehemi

Inshalla Biri jem zoti na takon në xhenet

Se vdiq edhe Zemra jeme pa ty o shpirti babit.

NGJARJE TË TJERA

- Reklamë nga Gjirafa -