Videoja shqetësuese e cila tregon se si përhapet koronavirusi në ambiente të brendshme

Një video shqetësuese që tregon se sa larg mund të udhëtojnë spërklat e koronavirusit është publikuar nga qeveria e Britanisë së Madhe për të ngritur vetëdijësimin kolektiv.

Videoja dy minutëshe u kujton njerëzve se grimcat virale mund të lirohen nga njerëzit duke folur ose marrë frymë, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Ajo vjen si pjesë e fushatës së fundit të Qeverisë “Duart, Fytyra, Hapësira” e cila përpiqet të japë mesazhet themelore për Covid-19 gjatë dimrit.

Ndiqeni atë më poshtë.

Një video shqetësuese që tregon se sa larg mund të udhëtojnë spërklat e koronavirusit është publikuar nga qeveria e Britanisë së Madhe për të ngritur vetëdijësimin kolektiv.

Videoja dy minutëshe u kujton njerëzve se grimcat virale mund të lirohen nga njerëzit duke folur ose marrë frymë, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Ajo vjen si pjesë e fushatës së fundit të Qeverisë “Duart, Fytyra, Hapësira” e cila përpiqet të japë mesazhet themelore për Covid-19 gjatë dimrit.

Ndiqeni atë më poshtë.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

Shikoni se çfarë ndodh nëse pini kafe me stomak të zbrazur

Në fakt kafja është shumë e shëndetshme. Kafeja mund të ndikojë shumë në shëndetin e njeriut, disa studime tregojnë se nëse konsumoni kafe çdo ditë...

Më në fund lajm i mirë për vaksinën anti Covid-19

Ka nisur faza e tretë dhe e fundit e provave klinike në njerëz për vaksinën kundër COVID-19 nga gjigandi farmaceutik amerikan Johnson & Johnson. Përgjegjësi...

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
moderate rain
11.8 ° C
12.2 °
11.1 °
76 %
2.6kmh
75 %
Tue
14 °
Wed
18 °
Thu
17 °
Fri
21 °
Sat
24 °

LAJMET E FUNDIT

Shikoni se çfarë ndodh nëse pini kafe me stomak të zbrazur

Në fakt kafja është shumë e shëndetshme. Kafeja mund të ndikojë shumë në shëndetin e njeriut, disa studime tregojnë se nëse konsumoni kafe çdo ditë...

Më në fund lajm i mirë për vaksinën anti Covid-19

Ka nisur faza e tretë dhe e fundit e provave klinike në njerëz për vaksinën kundër COVID-19 nga gjigandi farmaceutik amerikan Johnson & Johnson. Përgjegjësi...