spot_imgspot_img

Vritet një shtetase argjentinase në Fushë-Kosovë, arrestohet i dyshuari zviceran

spot_img

Ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), një shtetase e Argjentinës, e cila ishte dyshohet se ka rënë nga lartësia e një objekti, në Fushë-Kosovë.

Ky rast nga Policia e Kosovës është cilësuar si vrasje, derisa për këtë është arrestuar një shtetas zviceran.

“Nga QKUK-ja është raportuar se ka ndërruar jeta viktima femër shtetase e Argjentinës si pasojë e lëndimeve të marra, që dyshohet se ka rënë nga një lartësi e objektit ku ka qenë duke qëndruar së bashku me te dyshuarin mashkull shtetas Zvicran”, thuhet në raportin e Policisë.

Tutje, bëhet e ditur se me vendim të prokurorit kujdestar, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore, për obduksion, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

Policia njoftoi se rasti është në procedurë hetimore.

Ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), një shtetase e Argjentinës, e cila ishte dyshohet se ka rënë nga lartësia e një objekti, në Fushë-Kosovë.

Ky rast nga Policia e Kosovës është cilësuar si vrasje, derisa për këtë është arrestuar një shtetas zviceran.

“Nga QKUK-ja është raportuar se ka ndërruar jeta viktima femër shtetase e Argjentinës si pasojë e lëndimeve të marra, që dyshohet se ka rënë nga një lartësi e objektit ku ka qenë duke qëndruar së bashku me te dyshuarin mashkull shtetas Zvicran”, thuhet në raportin e Policisë.

Tutje, bëhet e ditur se me vendim të prokurorit kujdestar, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore, për obduksion, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

Policia njoftoi se rasti është në procedurë hetimore.

spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img