Prishtina merr fitore ndaj Llapit, Drita barazon Ferizajn

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës.

Llapi – Prishtina dhe Ferizaj – Drita janë dy takimet u zhvilluan nga ora 17:00.

Prishtina arriti të triumfonte në derbin e sotëm ndaj Llapit.

Skuadra e drejtuar nga Munishi fitoi me rezultat minimal 1-2.

Për kryeqytetasit shënuan Kreshnik Uka nga penalltia në minutën e 14’të të takimit dhe Ermal Krasniqi në minutën e 58’të.

Selimi realizoi për Llapin për të kthyer shpresat në minutën e 75’të të takimit pas asistimit të Gerhard Prognit, por skuadra e Batatinës nuk arritën të shënojnë edhe golin e barazimit.

Në anën tjetër Drita ka ndarë pikët me Ferizajn pas barazimit me rezultat 1-1.