Milani i fortë për Lazion, Hernandez e shënon golin e sezonit

Në ‘San Siron’ e stërmbushur gjysmëfinalisti I Ligës së Kampionëve, Milan e ka fituar derbin e Serie A, përballë Lazios me rezultat 2:0.

Megjithatë, ndeshja nuk filloi mirë për ‘rosonerët’ pasi lojtari I tyre kryesor Rafael Leao, u lëndua në minutën e 10 dhe doli nga ndeshja.

Por kjo sikur i motivoi lojtarët e trajneri Pioli, të cilët vetëm 6 minuta më vonë me anë të mesfushorit Benacer realizuan për 1:0.

Ndërsa kur po zhvillohej minuta e 29, reprezentuesi francez Theo Hernandez, me një aksion invidual realizoi golin ndoshta më të bukur të sezonit në Serie A.
Me këto dy gola përfundoi edhe pjesa e parë. Ndërsa në pjesën e dytë nuk ndryshoi asgjë dhe ndeshja përfundoi me rezultatin 2:0, për vendasit.

Pas kësaj fitore Milan tani renditet në vendin 4 me 61 pikë ndërsa Lazio mbetet në vendin e dytë në tabelë me 64 pikë./Albanian News