Alban Shillova heroi i Feronikelit 74, skuadra nga Drenasi mbetet në Superligë

Feronikeli 74 edhe zyrtarisht mbetet pjesë e Albi Mall Superligës së Kosovës në futboll.
Në ndeshjen finale të barazhit të zhvilluar në Klinë, skuadra nga Drenasi ka triumfuar përballë Prishtinës së Re me rezultat 1:0.

Në pjesën e parë skuadrat kishin disa raste, por që gola nuk pati.

Kurse në të dytën Feronikeli 74, arriti të shënoi gol me anë të sulmuesit Alban Shillova ne minuten e 80, por Vari e anuloi golin.

Me pas gjyqtari Visar Kastrati dha 10 minuta loje shtese.

Dhe kur po zhvillohej minuta e 96, perseri u shfaq Alban Shillova I cili realizoi gol.
Me kete rezultat përfundoi edhe ndeshja.

Kështu Feronikeli 74, së paku edhe për një sezonë do të luaj në ‘Albi Mall Superligë’, kurse Prishtina e Re mbetet në Ligën e Parë.