INFORMACIONET E FUNDIT NË:

Ballina

11.8 C
Republic of Kosovo
- Reklamë nga Gjirafa -
- Reklamë nga Gjirafa -

Paralajmërohen protesta nga veteranët e UÇK-së

Për më shumë se tetë orë, dje është mbajtur e rrethuar ndërtesa e OVL-UÇK-së. Policia e EULEX-it, ka arrestuar figurat kryesore të kësaj organizate,...

​Mustafa tregon pse u hoqën vijat e kuqe ndaj PDK-së

Ndonëse nuk është biseduar për një qeveri gjithëpërfshirëse, Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka hequr të gjitha vijat e kuqe për Partinë Demokratike të...

Publikohet urdhër arresti ndaj Hysni Gucatit, dyshohet për tri raste

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka publikuar edhe urdhërarrestin me të cilin u arrestua Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës Hysni Gucati. Në urdhërarrestin...

EULEX bastisë zyrat e OVL-UÇK-së

Zyrat e OVL-UÇK-së janë rrethuar dhe janë bastisurë nga zyrtarë policorë të EULEX-it. Aty janë parë disa policë të cilët janë futur edhe brenda zyreve...
- Reklamë nga Gjirafa -