Autobusi me udhëtarë nga Kosova aksidentohet në Milot me një veturë, vdes shoferi i saj

Drejtuesi i një veture ka vdekur pak minuta më parë në në aksin rrugor Rubik-Rrëshen, pasi është përplasur me një autobus, shkruan Gazeta Metro.

Aksidenti tragjik ka ndodhur rreth orës 17:22. “Land Rover-i” me targa italiane është goditur nga autobusi me targa të Kosovës.

Në automjet udhëtonin babë e bir. Shoferi ka ndërruar jetë, ndërsa djali ka mbetur i plagosur. Nuk dihet ende identiteti i viktimës dhe as shkaqet e aksidentit.
Siç duket nga pamjet, vetura është shkatërruar nga goditja e fortë.

Në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor, i cili ka nisur punën për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 17:22, në aksin rrugor Rubik-Rreshen ,mjeti autobus është përplasur me mjetin tip “Land Rover” me targa italiane, ku si pasojë ka gjetur vdekjen drejtuesi i mjetit ende i paidentifikuar.

Drejtuesi i mjetit autobus po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Mirditë, për veprime të mëtejshme.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes .

Drejtuesi i një veture ka vdekur pak minuta më parë në në aksin rrugor Rubik-Rrëshen, pasi është përplasur me një autobus, shkruan Gazeta Metro.

Aksidenti tragjik ka ndodhur rreth orës 17:22. “Land Rover-i” me targa italiane është goditur nga autobusi me targa të Kosovës.

Në automjet udhëtonin babë e bir. Shoferi ka ndërruar jetë, ndërsa djali ka mbetur i plagosur. Nuk dihet ende identiteti i viktimës dhe as shkaqet e aksidentit.
Siç duket nga pamjet, vetura është shkatërruar nga goditja e fortë.

Në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor, i cili ka nisur punën për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 17:22, në aksin rrugor Rubik-Rreshen ,mjeti autobus është përplasur me mjetin tip “Land Rover” me targa italiane, ku si pasojë ka gjetur vdekjen drejtuesi i mjetit ende i paidentifikuar.

Drejtuesi i mjetit autobus po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Mirditë, për veprime të mëtejshme.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes .

NGJARJE TË TJERA

- Reklamë nga Gjirafa -