“Babai im lindi në Kosovë, që është pjesë e Serbisë”/Basketbollisti sjell polemika të mëdha nga Amerika

Deni Avdija, i cili është djali i ish-kapitenit të Crvena Zvezdës, Zufer Avdija gjendet në formacionin e ekipit të basketbollit, Washington Wizards në Amerikë.

Në një emision teksa do të përfundonte ndeshja, u prezantua në një mënyrë të çuditshme që habiti publikun e gjerë.

“Babai im është Zufer Avdija. Ai lindi në Kosovë, që ështe pjesë e Serbisë. Ai ka qenë një basketbollist që luante për ngjyrat e Jugosllavisë, pasi ka luajtur dhe për disa skuadra në Izrael”- u shpreh Deni Avdija. Pak fjalë të thëna nga ana e këtij basketbollit, por që kanë mjaftuar për të sjellë polemika të mëdha në trevën shqiptare dhe sigurisht duke marrë duartrokitjet në Serbi.

Deni Avdija, i cili është djali i ish-kapitenit të Crvena Zvezdës, Zufer Avdija gjendet në formacionin e ekipit të basketbollit, Washington Wizards në Amerikë.

Në një emision teksa do të përfundonte ndeshja, u prezantua në një mënyrë të çuditshme që habiti publikun e gjerë.

“Babai im është Zufer Avdija. Ai lindi në Kosovë, që ështe pjesë e Serbisë. Ai ka qenë një basketbollist që luante për ngjyrat e Jugosllavisë, pasi ka luajtur dhe për disa skuadra në Izrael”- u shpreh Deni Avdija. Pak fjalë të thëna nga ana e këtij basketbollit, por që kanë mjaftuar për të sjellë polemika të mëdha në trevën shqiptare dhe sigurisht duke marrë duartrokitjet në Serbi.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
broken clouds
2.5 ° C
3 °
1.7 °
74 %
2.1kmh
75 %
Tue
7 °
Wed
8 °
Thu
10 °
Fri
11 °
Sat
10 °

LAJMET E FUNDIT

Përse piloti dhe kopiloti kurrë nuk hanë të njëjtin ushqim?

Siguria e udhëtarëve në aeroplan pothuajse është tërësisht në duar të personalit, kështu që piloti në fluturimet komerciale duhet patjetër të respektojnë edhe gjëra...