Ballkani në stilin e Kampionit e mposht Trepçën 89

Kampioni i Kosovës, Ballkani ka mposhtur në Suahrekë klubin futbollistik Trepça 89, me rezultat 2:0.

Golat në këtë takim janë realizuar nga Ermal Krasniqi në minutën e 45, dhe nga Albion Rrahmani në minutën e 75. Sulmuesi Rrahmani shënoi nga penalltia, shkruan Albanian News

Pas kësaj fitore Ballkani ka mbledhur 25 pikë dhe renditet në vendin e dytë në Albi Mall Superligë vetëm dy pikë më pak se liderja Drita. Megjithatë skuadra e Ilir Dajës ka dy ndeshje më pak të zhvilluara. Ndërkohë Trepça 89, mbetet në pozitën e tetë me vetëm 10 pikë./Albanian News