Çmenduria e llojit të vet/ Iku nga spitali, edhe pse i infektuar, për të shkuar në dasëm

Kosova po i jeton ditët më të vështira të pandemisë. Pse është numri i madh i të infektuarve, tani më dihet. Papërgjegjësia është zero. Një argument për këtë ka dhënë profesori universitar Nexhmedin Spahiu.

“Janë organizuar çmenduri të tilla (i referohet dasmave) ka ndikuar në përhapjen e pandemisë në mënyrë masive. Shumicën e rasteve ku ka shumë të prekur janë nga këto çmenduri masive. Madje ka pasur një rast që ka ikur nga spitali për të shkuar në dasëm”, tha Spahiu.

Vetëm sot, në Kosovë nga koronavirusi kanë ndërruar jetë 15 pacientë dhe janë regjistruar plus 226 raste të reja.

Për përkeqësimin e gjendjes, sipas Spahiut, kanë ndikuar edhe vendimet kontradiktore të Qeverisë.

Kosova po i jeton ditët më të vështira të pandemisë. Pse është numri i madh i të infektuarve, tani më dihet. Papërgjegjësia është zero. Një argument për këtë ka dhënë profesori universitar Nexhmedin Spahiu.

“Janë organizuar çmenduri të tilla (i referohet dasmave) ka ndikuar në përhapjen e pandemisë në mënyrë masive. Shumicën e rasteve ku ka shumë të prekur janë nga këto çmenduri masive. Madje ka pasur një rast që ka ikur nga spitali për të shkuar në dasëm”, tha Spahiu.

Vetëm sot, në Kosovë nga koronavirusi kanë ndërruar jetë 15 pacientë dhe janë regjistruar plus 226 raste të reja.

Për përkeqësimin e gjendjes, sipas Spahiut, kanë ndikuar edhe vendimet kontradiktore të Qeverisë.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
broken clouds
15.9 ° C
16.1 °
15.6 °
82 %
0.5kmh
75 %
Wed
18 °
Thu
19 °
Fri
24 °
Sat
23 °
Sun
25 °

LAJMET E FUNDIT