E tmerrshme! Iu ngulën shufrat e hekurit në qafë dhe gjoks, punëtori i ndërtimit shpëton mrekullisht

Një punëtor kinez ndërtimi, i ka shpëtuar vdekjes mrekullisht, pasi u rrëzua gjatë punës dhe dy shufra hekuri iu ngulën njëra në qafë dhe tjetra në pjesën e gjoksit.

Ngjarja e rëndë ndodhi në provincën Jiangsu lindore të Kinës. Burri mbijetoi pasi të dy shufrat nuk i prekën organet e tij vitale dhe enët kryesore të gjakut. Aksidenti ndodhi në një kantier ndërtimi në Rugao, Nantong, rreth orës 7:30 të mëngjesit, më 27 korrik.

Identiteti i punëtorit nuk është bërë i ditur, ndërsa besohet se ai ra në themelin e një ndërtese rreth katër metra nën tokë. Pasi e dërguan me urgjencë në spital, mjekët hoqën me sukses shufrat, ndërkohë që gjendja e tij është përmirësuar dhe paraqitet e qëndrueshme.

Një punëtor kinez ndërtimi, i ka shpëtuar vdekjes mrekullisht, pasi u rrëzua gjatë punës dhe dy shufra hekuri iu ngulën njëra në qafë dhe tjetra në pjesën e gjoksit.

Ngjarja e rëndë ndodhi në provincën Jiangsu lindore të Kinës. Burri mbijetoi pasi të dy shufrat nuk i prekën organet e tij vitale dhe enët kryesore të gjakut. Aksidenti ndodhi në një kantier ndërtimi në Rugao, Nantong, rreth orës 7:30 të mëngjesit, më 27 korrik.

Identiteti i punëtorit nuk është bërë i ditur, ndërsa besohet se ai ra në themelin e një ndërtese rreth katër metra nën tokë. Pasi e dërguan me urgjencë në spital, mjekët hoqën me sukses shufrat, ndërkohë që gjendja e tij është përmirësuar dhe paraqitet e qëndrueshme.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
broken clouds
15.9 ° C
16.1 °
15.6 °
82 %
0.5kmh
75 %
Wed
18 °
Thu
19 °
Fri
24 °
Sat
23 °
Sun
25 °

LAJMET E FUNDIT