spot_img

Coventry shokon Manchester Unitedin, 3:3 pas 90 minutave

spot_img

Manchester Unitedi ishte duke udhëhequr 3:0, por nuk është kualifikuar në finale të Kupës FA pas kohës së rregullt.

Coventry, që garon në kategorinë e dytë angleze, ka shënuar tre gola për të barazuar rezultatin në 3:3, në ndeshjen gjysmëfinale të FA Cup që po zhvillohet në Wembley.

Scott McTominay, Harry Maguire e Bruno Fernandes shënuan për Unitedin. Ellis Simms në minutën e 71-të, Callum O’Hara në minutën e 79-të dhe Haji Wright, nga penalltia në minutën e 95-të, shënuan për rikthimin e jashtëzakonshëm të Coventryt.

Finalisti caktohet me dy vazhdimet nga 15 minuta.