spot_imgspot_img

E pabesueshme, kaq mijëra euro merr Luizi nga një postim në Instagram

spot_img

Fituesi i “Big Brother VIP Albania”, Luizi, ka arritur tashmë një famë të madhe për pak javë.
Lidhur me këtë, ai ka fituar edhe përfitime të mëdha teksa i përket rrjeteve sociale, shkruan lajmi.net.

Profili i saj i ‘Instagramit’ tashmë numëron 600 mijë ndjekës, por edhe përfitimet për një post arrijnë shifra marramendëse.

Këtë e ka zbuluar eksperti i IT-së në Shqipëri, Tom Kallanxhi në një intervistë në emisionin “Më lër të flas”.

Ai tha se nga të gjitha personazhet, Luizi është në maje sa i përket përfitimeve nga Instagrami dhe një postimi tij kap shifrën e 10 mijë eurove.

“Luiz Ejlli është on top. Kur ka qenë brenda është paguar 1500-2000 për një post, ndërsa tani që ka dalë shifra më e lartë për postim 10 mijë euro”, tha Kallanxhi.

Ndërkohë, gazetari Andi Vrapi tha se pas Ejllit renditen edhe ish-banorët e tjerë të BBVA.

“Vendin e dytë e mban Efi me 2000 euro, ndërsa më pas vjen Kiara me 1000 euro. Pastaj vijnë Dea Mishel e personazhet e tjerë”, tha ai.

Tutje, eksperti i IT-së Kalalnxhi përmendi edhe personazhet e tjera publike që paguhen me shifra të larta për një postim.

“Për Borën dhe Arbanën shifrat lëvizin nga 3000-5000 euro për postim”, u shpreh Kallanxhi.

Theksojmë që adresa aktuale e Luizit në e dyta me radhës, pasi llogaria e parë u mbyll derisa ai ishte brenda shtëpisë së famshme dhe në pa javë kishte gati 700 mijë ndjekës.

Fituesi i “Big Brother VIP Albania”, Luizi, ka arritur tashmë një famë të madhe për pak javë.
Lidhur me këtë, ai ka fituar edhe përfitime të mëdha teksa i përket rrjeteve sociale, shkruan lajmi.net.

Profili i saj i ‘Instagramit’ tashmë numëron 600 mijë ndjekës, por edhe përfitimet për një post arrijnë shifra marramendëse.

Këtë e ka zbuluar eksperti i IT-së në Shqipëri, Tom Kallanxhi në një intervistë në emisionin “Më lër të flas”.

Ai tha se nga të gjitha personazhet, Luizi është në maje sa i përket përfitimeve nga Instagrami dhe një postimi tij kap shifrën e 10 mijë eurove.

“Luiz Ejlli është on top. Kur ka qenë brenda është paguar 1500-2000 për një post, ndërsa tani që ka dalë shifra më e lartë për postim 10 mijë euro”, tha Kallanxhi.

Ndërkohë, gazetari Andi Vrapi tha se pas Ejllit renditen edhe ish-banorët e tjerë të BBVA.

“Vendin e dytë e mban Efi me 2000 euro, ndërsa më pas vjen Kiara me 1000 euro. Pastaj vijnë Dea Mishel e personazhet e tjerë”, tha ai.

Tutje, eksperti i IT-së Kalalnxhi përmendi edhe personazhet e tjera publike që paguhen me shifra të larta për një postim.

“Për Borën dhe Arbanën shifrat lëvizin nga 3000-5000 euro për postim”, u shpreh Kallanxhi.

Theksojmë që adresa aktuale e Luizit në e dyta me radhës, pasi llogaria e parë u mbyll derisa ai ishte brenda shtëpisë së famshme dhe në pa javë kishte gati 700 mijë ndjekës.

spot_img
spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img
spot_img