spot_img

Eliminohet Llapi

spot_img

Fituesi i Kupës, Llapi është munduar shumë por nuk ia ka dal të përmbys Buducnostin në Ligën e Konferencës.

Në një atmosferë të jashtëzakonshme në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, janë ballafaquar Llapi e Buducnosti në sfidën kthyese në garat ndërkombëtare.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Podgoricë u mbyll me fitoren e malazezëve me rezultat 0:2, ndërsa kjo në Prishtinë përfundoi me barazim 2:2.

Firminho e Kurtaj shënuan për Llapin, por që nuk mjaftuan për të arritur përmbysjen e madhe duke i dhënë kështu fund për këtë edicion garave ndërkombëtare. Alidema kishte mundësi të shënojë për fitoren e Llapit por ai dështoi nga penalltia në minutën e 90+2′.

Më herët edhe Gjilani është eliminuar ndërsa në garë nga Liga e Kosovës kanë mbetur Drita e Ballkani.