FC Ballkani fiton me përmbysje në Andorë

Kampioni kosovar, FC Ballkani ka nisur kampanjën eliminatore në Champion League me fitore, duke e mposhtur Santa Coloma me rezultat 2:1 në shtëpinë e kësaj të fundit.

Skuadra e Andorës e para arriti të kalon në epërsi, kur Ghazuai realizoi në minutën e 22-të me një goditje jashtë zonës.

Më pas futbollistët e Ballkanit e morën iniciativën derisa në pushim shkuan me shifrat e barabarata, 1:1, pasi Emërllahu ishte i saktë nga pika e bardhë në minutën e 42-të.

Megjithatë Ballkani siguroi fitoren vetëm në minutën e 90-të, nëpërmjet Karricës.

Ballkani në mesjavën e ardhshme e pret këtë rival në ‘Zahir Pajaziti’, me kapital të konsiderueshëm për kalim më tej.