Ish-mesfushori i Barcës: Nëse PSG nuk fiton Ligën e Kampionëve këtë vit, Messi mund të largohet

Lionel Messi mund të largohet në mënyrë sensacionale nga Paris Saint-Germain në fund të sezonit nëse ata nuk e fitojnë Ligën e Kampionëve, sugjeron ish-mesfushori i Barcelonës, Lobo Carrasco.

Messi ka gjashtë muaj në kontratën e tij dy-vjeçare me PSG-në, por argjentinasi nuk është vendosur plotësisht në mjedisin e tij të ri dhe thuhet se është i pakënaqur me jetën në kryeqytetin francez.

Pasi u detyrua të largohej nga Barcelona për shkak të krizës financiare të klubit, Messi nënshkroi me PSG-në nën pretendimin se ata do të ishin sfidues për Ligën e Kampionëve, me Kylian Mbappe dhe Neymar që konkurrojnë në linjën e sulmit duke e formuar një treshe të frikshme.

Messi ka fituar Ligën e Kampionëve katër herë me Barcelonën dhe tani synon të pestin këtë sezon.

Por Carrasco ka pohuar se nëse PSG nuk është në gjendje të pushtojë Evropën këtë sezon, atëherë Messi mund të jetë gati të largohet nga klubi këtë verë.

“Nëse ai ia del, që do të thotë të fitojë Ligën e Kampionëve, ai mund të zgjasë qëndrimin e tij edhe për një vit.

“Nëse PSG nuk e fiton Ligën e Kampionëve, atëherë ky vit do të jetë i gjatë.

“Nuk mendoj se ai pendohet për vendimin e tij në aspektin sportiv, por në një nivel personal ai mund ta kuptojë (së bëri një gabim)”, u shpreh ish-mesfushori i Barcës.

Ndërsa gjërat nuk kanë ecur ashtu siç është në fushë në Paris, duket se gjërat kanë vluar edhe jashtë saj.

Messi së fundi është akuzuar për “mosrespektim” të menaxherit të tij Mauricio Pochettino lidhur me përditësimet mbi statusin e tij Covid, duke u kritikuar nga shumë analistë.

Lionel Messi mund të largohet në mënyrë sensacionale nga Paris Saint-Germain në fund të sezonit nëse ata nuk e fitojnë Ligën e Kampionëve, sugjeron ish-mesfushori i Barcelonës, Lobo Carrasco.

Messi ka gjashtë muaj në kontratën e tij dy-vjeçare me PSG-në, por argjentinasi nuk është vendosur plotësisht në mjedisin e tij të ri dhe thuhet se është i pakënaqur me jetën në kryeqytetin francez.

Pasi u detyrua të largohej nga Barcelona për shkak të krizës financiare të klubit, Messi nënshkroi me PSG-në nën pretendimin se ata do të ishin sfidues për Ligën e Kampionëve, me Kylian Mbappe dhe Neymar që konkurrojnë në linjën e sulmit duke e formuar një treshe të frikshme.

Messi ka fituar Ligën e Kampionëve katër herë me Barcelonën dhe tani synon të pestin këtë sezon.

Por Carrasco ka pohuar se nëse PSG nuk është në gjendje të pushtojë Evropën këtë sezon, atëherë Messi mund të jetë gati të largohet nga klubi këtë verë.

“Nëse ai ia del, që do të thotë të fitojë Ligën e Kampionëve, ai mund të zgjasë qëndrimin e tij edhe për një vit.

“Nëse PSG nuk e fiton Ligën e Kampionëve, atëherë ky vit do të jetë i gjatë.

“Nuk mendoj se ai pendohet për vendimin e tij në aspektin sportiv, por në një nivel personal ai mund ta kuptojë (së bëri një gabim)”, u shpreh ish-mesfushori i Barcës.

Ndërsa gjërat nuk kanë ecur ashtu siç është në fushë në Paris, duket se gjërat kanë vluar edhe jashtë saj.

Messi së fundi është akuzuar për “mosrespektim” të menaxherit të tij Mauricio Pochettino lidhur me përditësimet mbi statusin e tij Covid, duke u kritikuar nga shumë analistë.

spot_img

NGJARJE TË TJERA