Ja si duket fshati ku u rrit Khabib-i: Kampioni do jetojë aty, pa telefon e internet por me xhami

Kampioni në pesha të lehta UFC Khabib Nurmagomedov ka njoftuar fundin e karrierës së tij. Menjëherë pas fitores ndaj Justin Gaethje ai njoftoi se po largohej nga MMA dhe se dëshironte të kthehej në fshat në malet e Dagestanit, ku dhe u rrit.

Fshati i tij i lindjes quhet Sildi. Khabib do të jetojë në një shtëpi modeste me familjen e tij, larg gjithçkaje.

Kampioni në pesha të lehta UFC Khabib Nurmagomedov ka njoftuar fundin e karrierës së tij. Menjëherë pas fitores ndaj Justin Gaethje ai njoftoi se po largohej nga MMA dhe se dëshironte të kthehej në fshat në malet e Dagestanit, ku dhe u rrit.

Fshati i tij i lindjes quhet Sildi. Khabib do të jetojë në një shtëpi modeste me familjen e tij, larg gjithçkaje.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
scattered clouds
9.1 ° C
9.4 °
8.9 °
70 %
7.2kmh
40 %
Fri
8 °
Sat
11 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
9 °

LAJMET E FUNDIT

Kryeministri Hoti tregon se sa para do t’i fitojnë Gastronomet nga pako ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka takuar sot përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronomeve. Kryeministri u ka bërë me dije gastronomëve ndihmat për bizneset pas votimit...