Liga e Kampionëve, mbyllen ndeshjet, këto janë rezultatet befasuese

Janë zhvilluar sonte ndeshjet e dyta të grupeve A,B,C dhe D ku nuk munguan rezultatet befasuese në disa prej ndeshjeve të garës më prestigjoze evropiane, raporton KosovaPress.

Në grupin A, Bayerni i Mynichit e mposhti Lokomotiva Moskan me rezultat 1-2, derisa Atletico Madridi dhe Salsburgu luajtën me rezultat të barabartë 2-2.

Në grupin B, Interi nuk mori më shumë se një pikë në ballafaqim me Shakhtar Donetsk me rezultatin 0-0. Në këtë grup Real Madridi nxori një barazim 2-2 në minutat e fundit të ndeshjes ndaj klubit gjerman Borussia Meinchengladbach me golat e vonshëm te Karin Benzemas dhe Casemiros.

Ne grupin C, Poro fitoi ndaj Olympiacosit me rezultat 2-0 dhe Manchester City fitoi me rezultat 0-2 ndaj Marselle.

Grupi D solli fitoren e Liverpoolit me rezultat minimal 1-0 ndaj Midlyjland, dhe barazimin mes Atalantas dhe Ajaxit me rezultat 2-2.

Janë zhvilluar sonte ndeshjet e dyta të grupeve A,B,C dhe D ku nuk munguan rezultatet befasuese në disa prej ndeshjeve të garës më prestigjoze evropiane, raporton KosovaPress.

Në grupin A, Bayerni i Mynichit e mposhti Lokomotiva Moskan me rezultat 1-2, derisa Atletico Madridi dhe Salsburgu luajtën me rezultat të barabartë 2-2.

Në grupin B, Interi nuk mori më shumë se një pikë në ballafaqim me Shakhtar Donetsk me rezultatin 0-0. Në këtë grup Real Madridi nxori një barazim 2-2 në minutat e fundit të ndeshjes ndaj klubit gjerman Borussia Meinchengladbach me golat e vonshëm te Karin Benzemas dhe Casemiros.

Ne grupin C, Poro fitoi ndaj Olympiacosit me rezultat 2-0 dhe Manchester City fitoi me rezultat 0-2 ndaj Marselle.

Grupi D solli fitoren e Liverpoolit me rezultat minimal 1-0 ndaj Midlyjland, dhe barazimin mes Atalantas dhe Ajaxit me rezultat 2-2.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
broken clouds
9.6 ° C
10 °
9 °
70 %
8.7kmh
75 %
Fri
9 °
Sat
11 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
7 °

LAJMET E FUNDIT

Kryeministri Hoti tregon se sa para do t’i fitojnë Gastronomet nga pako ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka takuar sot përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronomeve. Kryeministri u ka bërë me dije gastronomëve ndihmat për bizneset pas votimit...