spot_imgspot_img

Kryeministri Kurtit fillon takimin me Borrell dhe Lajçak

spot_img

Kryeministri Albin Kurti ka nisur takimin me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarin Miroslav Lajçak.

Takimi ka filluar nga ora 15:00, sipas agjendës së publikuar nga BE.

Pas takimit me Kurtin, dy zyrtarët europianë do ta presin presidentin serb Vuçiq. Ndërkaq, pason një takim i përbashkët mes dy zyrtarëve europianë dhe udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë.

Pas takimeve, Borrell do të mbajë një konferencë për media rreth orës 17:00.

Kryeministri Albin Kurti ka nisur takimin me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarin Miroslav Lajçak.

Takimi ka filluar nga ora 15:00, sipas agjendës së publikuar nga BE.

Pas takimit me Kurtin, dy zyrtarët europianë do ta presin presidentin serb Vuçiq. Ndërkaq, pason një takim i përbashkët mes dy zyrtarëve europianë dhe udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë.

Pas takimeve, Borrell do të mbajë një konferencë për media rreth orës 17:00.

spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img