Ky është shqiptari nga Kosova që vrau nusen, ja çfarë thonë familjarët për rastin

Një mosmarrëveshje në Pratteln ishte fatale. Nëna 24 vjeqare Adelina T. humbi jetën, nga dora e vjehrrit.

Një krim i dhunshëm ka ndodhur të shtunën në një ndërtesë në Muttenzstrasse në Pratteln BL. Nëna AdelinaT. 24 vjeqare ka humbur jetën. Policia më pas ka arrestuar një burrë të moshës 56 vjeqare në apartament, shkruan Blick.ch

Sipas hulumtimit të Blick tregon se personi i arestuar është Bamir T., i vjehrri i viktimës. Nusja dhe djali i tij, Enes T. 27 vjeqar kanë jetuar me nipin 4 vjeqar deri një vit më parë, bashkë me Bamir T. dhe gruan e tij. Pastaj familja u zhvendos në shtëpinë e tyre. Sidoqoftë vetëm pesë minuta larg për të ruajtuar lidhjet e ngushta familjare.

“Gjyshja shpesh kujdeset për djalin”, thotë një fqinj. “Familja u mbajt e bashkuar”.

Pse kosovari qëlloj të shtunën dhe vrau nënën e nipit të tij është ende e paqartë. Një përfaqësues i familjes thotë për Blick: Ai mund të ketë vepruar në vetëmbrojtje. Ndoshta nusja e tij e sulmoj. Sepse edhe ai ishte i plagosur në dorë.

Policia e Bazel tha për Blick se viktima është vrarë me thikë.

Sfondi i mosmarrëveshjes mund të ketë qenë divorci i planifikuar ndermjet Enes dhe Adelina. Burri kishte kontaktuar fshehurazi me një avokat divorci, sic mëson Blick nga anëtarët e familjes.

Gjyshja e shpëtoj nga banesa nipin e saj

Kur Adelina mësoj për planet, ajo thuhet se ka shkuar tek vjehrrit me djalin e saj 4 vjeqar. Ajo mund t’i ketë fajësuar për problemet e saj martesore.

Kishte një mosmarrëveshje me prindërit e burrit, të cilat përfundimisht u përshkallëzuan. Sipas përfaqësuesit të familjes, gjyshja e kapi djalin dhe iku nga banesa kur filloj konflikti. Djali nuk duhej të vëzhgonte përshkallëzimin.

Gruaja e Bamir T dhe tre djemtë e saj tani kanë frikë nga hakmarrja e gjakut, thotë një përfaqësues i familjes. “Tani është në një vend të sigurt”.

I mirë dhe i dobishëm

Lagja është shokuar. Aty T. njihet si një njeri i sjellshëm dhe i dobishëm. Një fqinjë tregon se Bamir T e ndihmoj atë në kopshtarinë e tij në ballkon.”Ai ishte kreu i familjes, ai punoj për të gjithë dhe mbajti familjen e bashkuar. Njeriu i vetëm efikas në këtë familje, ka thënë fqinji. “Unë shpresoj se ishte vetëm vetëmbrojtje”.

Get in Touch

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Related Articles

Which Country Has Flattened the Curve for the Coronavirus?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

All that You Need to Know About the Coronavirus Outbreak

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Your Questions About Life Under Coronavirus Answered Here

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Get in Touch

169,151FansLike
100,000FollowersFollow
23,451SubscribersSubscribe

LAJMET E FUNDIT

Tetë të vdekur nga coronavirusi – shkon në 94 numri i viktimave në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se ka shkuar në 94 numri i i pacientëve të infektuar me coronnavirus...

“Shikohen shtrembër”, kosovari plagos tre persona në Austri

Një 31-vjeçar kosovar në Graz të Austrisë është përfshirë në një konflikt me armë, pasi një rumun e kishte “shikuar shtrembër” në një parking...

Sami Lushtaku: Rexha po gënjen shumë, a e di shumë mirë kush është Hashim Thaçi, shokë e ka pas!

Sami Lushtaku i PDK-së ka folur mospërkrahjen e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Rezolutës për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, e cila u votua sot në...

E ulët- Zyrtari i PDK-së ofendon Vjosën: Vrapove pas votave të Sprska-s, s’humbe asnjë KG…

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bujar Cakolli ka bërë një status të ulët në drejtim të kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Duke përmendur zgjedhjen...

Alarmante: Në Kosovë ka mbi 200 mijë të infektuar me Covid-19

Në Kosovë, në 24 orët e fundit janë shënuar 214 raste pozitive me COVID, që e cila përben edhe rekord sa i përket numrit...