LAJM BOMBË: Barcelona zyrtarizon yllin e Juventusit

0
1

Tashmë është zyrtare, Barcelona ka kompletuar transferimin e mesfushorit boshnjak, Miralem Pjanicit, nga Juventusi.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit të Barcelonës, ku është njoftuar se Pjanic ka nënshkruar kontratë deri më 2024.

Reprezentuesi i Bosnjë Hercegovinës do mbetet te Juventusi deri në fundin e këtij sezoni dhe nga sezoni i ardhshëm do veshë fanellën e katalunasve.
Barcelona ka njoftuar se për shërbimet e 30 vjeçarit kanë paguar 60 milionë euro, teksa 5 milionë të tjera do t’ia paguajnë Juventusit në formë të bonusit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here