Liverpool mposht Norwichin e Rashicës dhe kualifikohet tutje

Liverpool ka mposhtur Norwich Cityn duke siguruar kualifikimin në fazën tjetër të EFL Cup.

“Reds” triumfuan me rezultat 0 – 3, shkruan lajmi.net.

Ishte Minamino që pas vetëm katër minutave u asistua nga Origi dhe kaloi Liverpoolin në epërsi (4′), me këtë rezultat edhe u mbyll pjesa e parë.

Norwich kishte rastin e artë të barazonte, por Tzolis dështoi nga pika e bardhë.

Në pjesën e dytë, Origi pas një asistimi të Tsimikas dyfishoi epërsinë (50′).

Ndërsa, ishte sërish Minamino që realizoi për të vulosur fitoren (80′).

Ylli i Kosovës, Milot Rashica në këtë takim ishte si inkuadrues duke hyrë në lojë në minutën e 69-të.

Pas kësaj fitore, Liverpool së shpejti do e mësojë kundërshtarin.

Liverpool ka mposhtur Norwich Cityn duke siguruar kualifikimin në fazën tjetër të EFL Cup.

“Reds” triumfuan me rezultat 0 – 3, shkruan lajmi.net.

Ishte Minamino që pas vetëm katër minutave u asistua nga Origi dhe kaloi Liverpoolin në epërsi (4′), me këtë rezultat edhe u mbyll pjesa e parë.

Norwich kishte rastin e artë të barazonte, por Tzolis dështoi nga pika e bardhë.

Në pjesën e dytë, Origi pas një asistimi të Tsimikas dyfishoi epërsinë (50′).

Ndërsa, ishte sërish Minamino që realizoi për të vulosur fitoren (80′).

Ylli i Kosovës, Milot Rashica në këtë takim ishte si inkuadrues duke hyrë në lojë në minutën e 69-të.

Pas kësaj fitore, Liverpool së shpejti do e mësojë kundërshtarin.

spot_img

NGJARJE TË TJERA