Man City ‘shpartallon’ Wycombe dhe kalon në raundin tjetër

Manchester City ka shënuar fitore të thellë në shtëpi ndaj Wycombe, në kuadër të Carabao Cup.

“Qytetarët” triumfuan me rezultat bindës 6 – 1, shkruan lajmi.net.

Skuadra e Ligës së Tretë në Angli befasisht kaloi në epërsi me anë të Hanlan (22′).

Por, pas shtatë minutave, Kevin de Bruyne barazoi rezultatin (29′).

Riyad Mahrez vendosi Cityn në epërsi (43′), kurse pas tre minutave talenti Phil Foden dyfishoi avantazhin (45+1).

Ishte spanjolli Ferran Torres që u përkujdes për golin e katërt (71′), derisa Mahrez shënoi golin e pestë për Cityn (83′).

Talenti anglez Palmer vulosi fitoren (89′) pak minuta para kohës së rregullt.

Me këtë fitore, City kalon tutje, ku së shpejti do mësoi kundërshtarin.

Manchester City ka shënuar fitore të thellë në shtëpi ndaj Wycombe, në kuadër të Carabao Cup.

“Qytetarët” triumfuan me rezultat bindës 6 – 1, shkruan lajmi.net.

Skuadra e Ligës së Tretë në Angli befasisht kaloi në epërsi me anë të Hanlan (22′).

Por, pas shtatë minutave, Kevin de Bruyne barazoi rezultatin (29′).

Riyad Mahrez vendosi Cityn në epërsi (43′), kurse pas tre minutave talenti Phil Foden dyfishoi avantazhin (45+1).

Ishte spanjolli Ferran Torres që u përkujdes për golin e katërt (71′), derisa Mahrez shënoi golin e pestë për Cityn (83′).

Talenti anglez Palmer vulosi fitoren (89′) pak minuta para kohës së rregullt.

Me këtë fitore, City kalon tutje, ku së shpejti do mësoi kundërshtarin.

spot_img

NGJARJE TË TJERA