Milani për ‘faqe të zezë’ deklasohet nga Lazio

Kampioni i Italisë, Milani, ka vazhduar me rezultate dëshpëruese.

Pasi humbi 3:0 në ndeshjen për Superkupë nga Interi, Milani të martën mbrëma pësoi edhe më thellë nga Lazio.

Ndeshja e xhiros së 19-të të Serie A përfundoi 4:0 në të mirë të ekipit nga Roma.

Sergej Milinkoviq-Saviq shënoi golin e parë për Lazion në minutën e katërt. Për 2:0 shënoi mattia Zaccagni në minutën e 38-të, ndërsa Luis Alberto realizoi penallti në minutën e 67-të për 3:0. Goditjen finale Milanit ia dha Felipe Anderson me golin e minutës së 75-të.

Elseid Hysaj kompletoi ndeshjen te Lazio.

Milani është i dyti me 38 pikë. Lazio është ngritur në vendin e tretë me 37 pikë. Napoli udhëheq me 50 pikë.