spot_img

Një polak sulmon dy policë në Aeroportin “Adem Jashari”, dërgohet në mbajtje

spot_img

Një shtetas polak ka sulmuar fizikisht dy persona, të shtunën në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”.

Njëri nga policët ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar trajtim mjekësor.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas tretmanit mjekësor në QKUK (Psikiatri) është dërguar në mbajtje, njofton policia.

Njoftimi i plotë i policisë:

SULM NDAJ PERSONIT ZYRTAR/ANP-së, Adem Jashari 12.08.2023-13:45. Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas polak, pasi që i njëjti ka shkaktuar probleme me pasagjerët ndërkohë i ka sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë dhe si pasojë njëri prej tyre ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas tretmanit mjekësor në QKUK (Psikiatri) është dërguar në mbajtje, rasti në procedurë hetimore.

Një shtetas polak ka sulmuar fizikisht dy persona, të shtunën në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”.

Njëri nga policët ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar trajtim mjekësor.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas tretmanit mjekësor në QKUK (Psikiatri) është dërguar në mbajtje, njofton policia.

Njoftimi i plotë i policisë:

SULM NDAJ PERSONIT ZYRTAR/ANP-së, Adem Jashari 12.08.2023-13:45. Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas polak, pasi që i njëjti ka shkaktuar probleme me pasagjerët ndërkohë i ka sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë dhe si pasojë njëri prej tyre ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas tretmanit mjekësor në QKUK (Psikiatri) është dërguar në mbajtje, rasti në procedurë hetimore.

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img
spot_img