Presidenti u drejtohet qytetarëve – a do të japë dorëheqje?

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do t’u drejtohet qytetarëve, për herë të parë prejse i është ngritur aktakuzë nga Gjykata Speciale, për krime lufte.

Presidenti ka qenë duke udhëtuar për në Uashington, kur është dhënë njoftimi nga Gjykata.

Ai e ka anuluar fluturimin, ndërsa përveç një postimi të shkurtër se lufta Ushtrisë Çlirimtare ishte e pastër dhe askush nuk mund ta ndryshojë historinë, gjë tjetër nuk ka deklaruar Thaçi.

Ai do t’u drejtohet sot qytetarëve me një koment për zhvillimet e fundit.

Këtë do ta bëjë nga zyra e tij, siç ka treguar ai vet. Ndërsa adresimin do ta bëjë në orët e pasdites.

Por, ajo që është diskutuar prejse ka ardhur aktakuza për të, është pyetja se a do të japë dorëheqja nga posti i Presidentit.

Burime të Insajderi.com brenda presidencës thonë se ende nuk ka një vendim final rreth dorëheqjes potenciale, porse gjasat janë më të mëdha se Thaçi nuk do të dorëhiqet nga pozicioni i presidentit.

Fakti që ai e mendon vetën të pafajshëm dhe të akuzuar padrejtësisht e bënë atë që të mos e shoh të nevojshme ta lë pozitën e presidentit.

Gjithsesi, mbetet të shihet sot nëse presidenti Thaçi do të shndërrohet nga sot në vetëm ish-president.

Get in Touch

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Related Articles

Which Country Has Flattened the Curve for the Coronavirus?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

All that You Need to Know About the Coronavirus Outbreak

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Your Questions About Life Under Coronavirus Answered Here

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Get in Touch

169,151FansLike
100,000FollowersFollow
23,451SubscribersSubscribe

LAJMET E FUNDIT

Tetë të vdekur nga coronavirusi – shkon në 94 numri i viktimave në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se ka shkuar në 94 numri i i pacientëve të infektuar me coronnavirus...

“Shikohen shtrembër”, kosovari plagos tre persona në Austri

Një 31-vjeçar kosovar në Graz të Austrisë është përfshirë në një konflikt me armë, pasi një rumun e kishte “shikuar shtrembër” në një parking...

Sami Lushtaku: Rexha po gënjen shumë, a e di shumë mirë kush është Hashim Thaçi, shokë e ka pas!

Sami Lushtaku i PDK-së ka folur mospërkrahjen e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj Rezolutës për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, e cila u votua sot në...

E ulët- Zyrtari i PDK-së ofendon Vjosën: Vrapove pas votave të Sprska-s, s’humbe asnjë KG…

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bujar Cakolli ka bërë një status të ulët në drejtim të kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Duke përmendur zgjedhjen...

Alarmante: Në Kosovë ka mbi 200 mijë të infektuar me Covid-19

Në Kosovë, në 24 orët e fundit janë shënuar 214 raste pozitive me COVID, që e cila përben edhe rekord sa i përket numrit...