Prishtina e Ismet Munishit nuk arrin me shumë se një barazim me Trepçën 89’

Prishtina dhe Trepça ’89 kanë ndarë pikët duke luajtur 2:2 në ndeshjen e mbetur të javës së nëntë të zhvilluar të mërkurën mbrëma (sonte) në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Shifrat u zhbllokuan vetëm pas katër minutave lojë kur mesfushori Genc Hamiti shënoi nga afërsia për t’ia dhënë avantazhin “bardhekaltërve”.

21 minuta më vonë në skenë doli topgolashënuesi i mitrovicasve Christian Mba që barazoi shifrat.

Mba nuk u ndal me kaq. Ai përmbysi rezultatin në minutën e 47-të për epërsinë e 89-shit.

Megjithatë, 14 minuta para fundit, Muhamed Useni barazoi rezultatin për Prishtinën.

Në vazhdim, dy skuadrat tentuan golin e fitores, por nuk e arritën dhe kësisoj u pajtuan me nga një pikë.

Prishtina ka 22 pikë në vendin e tretë. 89-shi me 12 pikë zë vendin e tetë.