Priten vërshime, Qeveria thotë se është e gatshme të reagojë

Instituti Hidrometeorologjik ka paralajmëruar se mund të ketë vërshime në Kosovë pas reshjeve të shumta të shiut.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Agjencia për Menaxhimin e Emergjencave së bashku me Forcat e Sigurisë së Kosovës do të jenë të gatshme të intervenojnë sipas nevojave

Hoti ka thënë se ka njoftuar kryetarët e komunave dhe dy ministrat, Agim Veliun dhe Anton Qunin për situatën.

“Sipas Institutit Hidrometeorologjik, mund të priten vërshime nga të reshurat e shumta. Agjencia për Menaxhimin e Emergjencave së bashku me FSK-në do të jenë në gatishmëri për të intervenuar sipas nevojave që paraqiten nga komunat. Sapo i njoftuam Kryetarët e Komunave se dy ministrat, Veliu dhe Quni, janë angazhuar tanimë”, ka shkruar Hoti.

Reshjet e shiut në Kosovë vijnë pas disa ditëve me temperatura shumë ta larta.

I

Instituti Hidrometeorologjik ka paralajmëruar se mund të ketë vërshime në Kosovë pas reshjeve të shumta të shiut.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Agjencia për Menaxhimin e Emergjencave së bashku me Forcat e Sigurisë së Kosovës do të jenë të gatshme të intervenojnë sipas nevojave

Hoti ka thënë se ka njoftuar kryetarët e komunave dhe dy ministrat, Agim Veliun dhe Anton Qunin për situatën.

“Sipas Institutit Hidrometeorologjik, mund të priten vërshime nga të reshurat e shumta. Agjencia për Menaxhimin e Emergjencave së bashku me FSK-në do të jenë në gatishmëri për të intervenuar sipas nevojave që paraqiten nga komunat. Sapo i njoftuam Kryetarët e Komunave se dy ministrat, Veliu dhe Quni, janë angazhuar tanimë”, ka shkruar Hoti.

Reshjet e shiut në Kosovë vijnë pas disa ditëve me temperatura shumë ta larta.

I

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
moderate rain
11.8 ° C
12.2 °
11.1 °
76 %
2.6kmh
75 %
Tue
14 °
Wed
18 °
Thu
17 °
Fri
21 °
Sat
24 °

LAJMET E FUNDIT