Rrëfehet Ferki Shala: Kam përdorur të gjitha llojet e drogave

Ish-vokalisti i grupit TNT, Ferki Shala, i cili tani është një praktikues i fesë islame, ka pranuar të flas edhe për jetën që bënte gjatë viteve 90-ta kur ishte këngëtari më i njohur dhe i famshëm jo vetëm në Kosovë por edhe me gjerë.

Ai për herë të parë e ka pranuar se ka përdorur drogën gjatë viteve 90-ta, dhe atë për disa vite, ndërkaq tregon edhe kush e ndihmoi ta linte atë.

“Në vitin 1997 jam pastru, kurrë më se kam përdorë, pre 91-97 nja gjashtë vite kam qenë shumë keq”, ka thënë ish-rokeri i njohur në një intervistë për Reporterin.

I pyetur se çfarë lloji ka konsumuar ai ka thënë se kjo është varur nga paratë që a pasur.

“Çka ka pas dhe sa pare ke pas me vete, kur nuk ke marra merr ndonjë llomshtinë (bërrlog)”, ka rrëfyer ai.

Ai ka treguar se familja dhe do miq e kanë ndihmuar të heq dorë nga droga.

“Do miq që i kam pas në Zagrep dhe nuk janë më gjallë. Duke e falënderu Zotin, se ai e luan rolin për krejt, më ka sprovu edhe në ato sene, pastaj familjes, shoqes, vajzave, u mërzitshin ashtu që luftojshim bashkë. Miqtë në Zagrep më ndihmuan me disa medikamente, një luftë 2-3 vite, prej 97 kurrë më se kam përdorë”, ka rrëfyer Shala.

Ish-vokalisti i grupit TNT, Ferki Shala, i cili tani është një praktikues i fesë islame, ka pranuar të flas edhe për jetën që bënte gjatë viteve 90-ta kur ishte këngëtari më i njohur dhe i famshëm jo vetëm në Kosovë por edhe me gjerë.

Ai për herë të parë e ka pranuar se ka përdorur drogën gjatë viteve 90-ta, dhe atë për disa vite, ndërkaq tregon edhe kush e ndihmoi ta linte atë.

“Në vitin 1997 jam pastru, kurrë më se kam përdorë, pre 91-97 nja gjashtë vite kam qenë shumë keq”, ka thënë ish-rokeri i njohur në një intervistë për Reporterin.

I pyetur se çfarë lloji ka konsumuar ai ka thënë se kjo është varur nga paratë që a pasur.

“Çka ka pas dhe sa pare ke pas me vete, kur nuk ke marra merr ndonjë llomshtinë (bërrlog)”, ka rrëfyer ai.

Ai ka treguar se familja dhe do miq e kanë ndihmuar të heq dorë nga droga.

“Do miq që i kam pas në Zagrep dhe nuk janë më gjallë. Duke e falënderu Zotin, se ai e luan rolin për krejt, më ka sprovu edhe në ato sene, pastaj familjes, shoqes, vajzave, u mërzitshin ashtu që luftojshim bashkë. Miqtë në Zagrep më ndihmuan me disa medikamente, një luftë 2-3 vite, prej 97 kurrë më se kam përdorë”, ka rrëfyer Shala.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

Sa paguhet Teuta Krasniqi në “Çka ka shpija”?

Aktorja e njohur shqiptare, Teuta Krasniqi, iu ka përgjigjur pyetjeve provokative të emisionit Prive. Ajo tregoi shumë gjëra përmes 60 sekondave të rezervuar për të. Sa...

Enxhi, asistentja që e bën MTI-në të ngrohtë edhe në dimër!

Asistentja ekzekutive në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Enxhi Stublla kohë pas kohe bën paraqitje nga më të ndryshme në rrjetet sociale. Pozat e...

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
broken clouds
9.6 ° C
10 °
9 °
70 %
8.7kmh
75 %
Fri
9 °
Sat
11 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
7 °

LAJMET E FUNDIT

Sa paguhet Teuta Krasniqi në “Çka ka shpija”?

Aktorja e njohur shqiptare, Teuta Krasniqi, iu ka përgjigjur pyetjeve provokative të emisionit Prive. Ajo tregoi shumë gjëra përmes 60 sekondave të rezervuar për të. Sa...

Enxhi, asistentja që e bën MTI-në të ngrohtë edhe në dimër!

Asistentja ekzekutive në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Enxhi Stublla kohë pas kohe bën paraqitje nga më të ndryshme në rrjetet sociale. Pozat e...