spot_img

Rusët shkelin me kamion ukrainasen, largohen sikur nuk ka ndodhur asgjë – vajza vdes në vendin e ngjarjes

spot_img

Një pushtues rus me një cisternë karburanti goditi një banore në Luhansk, Ukrainë.

Vajza që po kalonte rrugën në një vendkalim për këmbësorë është goditur nga një automjet i ushtrisë ruse.

Pamjet janë publikuar në rrjetet sociale dhe tashmë janë bërë virale në internet.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se vajza ndërroi jetë në vendin e ngjarjes.

Aksidenti ka ndodhur më 12 shtator, por u bë i ditur vetëm tani ndërsa nuk dihet nëse janë marrë masa ndaj të dyshuarit.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale. /Telegrafi/

Një pushtues rus me një cisternë karburanti goditi një banore në Luhansk, Ukrainë.

Vajza që po kalonte rrugën në një vendkalim për këmbësorë është goditur nga një automjet i ushtrisë ruse.

Pamjet janë publikuar në rrjetet sociale dhe tashmë janë bërë virale në internet.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se vajza ndërroi jetë në vendin e ngjarjes.

Aksidenti ka ndodhur më 12 shtator, por u bë i ditur vetëm tani ndërsa nuk dihet nëse janë marrë masa ndaj të dyshuarit.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale. /Telegrafi/

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img
spot_img