Spektakël në ‘Goodison Park’, por jo edhe fitues

Everton dhe Liverpool kanë ndarë pikët duke barazuar 2:2 në derbin e zhvilluar në ‘Goodison Park’ të shtunën në mesditë

Liverpool pati një start të jashtëzakonshëm, kur në minutën e 3’ kaloi në epërsi me Sadio Mane.

Në minutën e 11’, ‘The Reds’ mbeti pa Virgil van Dijk, që pësoi në lëndim dhe u zëvendësua me Joel Gomez.

Minuta e 19’ solli barazimin e ndeshjes, me Everton që realizoi përmes mbrojtësit Michael Keane, shkruan lajmi.net.

Liverpool riktheu epërsinë në minutën e 72’, kur shënoi me Mohamed Salah, i cili arriti golin numër 100 në fanellën e ‘The Reds’.

Everton nuk u dorëzua, duke e bërë ndeshjen edhe më dramatike, kur barazoi rezultatin në minutën e 81’ nëpërmjet Dominic Calvert-Lewin.

Ky është barazimi i parë i Evertonit këtë sezon pas katër fitoreve. Skuadra e Carlo Ancelottit kryeson me 13 pikë në Premierligë, ndërsa Liverpool me 10 pikë, zë vendin e dytë

Everton dhe Liverpool kanë ndarë pikët duke barazuar 2:2 në derbin e zhvilluar në ‘Goodison Park’ të shtunën në mesditë

Liverpool pati një start të jashtëzakonshëm, kur në minutën e 3’ kaloi në epërsi me Sadio Mane.

Në minutën e 11’, ‘The Reds’ mbeti pa Virgil van Dijk, që pësoi në lëndim dhe u zëvendësua me Joel Gomez.

Minuta e 19’ solli barazimin e ndeshjes, me Everton që realizoi përmes mbrojtësit Michael Keane, shkruan lajmi.net.

Liverpool riktheu epërsinë në minutën e 72’, kur shënoi me Mohamed Salah, i cili arriti golin numër 100 në fanellën e ‘The Reds’.

Everton nuk u dorëzua, duke e bërë ndeshjen edhe më dramatike, kur barazoi rezultatin në minutën e 81’ nëpërmjet Dominic Calvert-Lewin.

Ky është barazimi i parë i Evertonit këtë sezon pas katër fitoreve. Skuadra e Carlo Ancelottit kryeson me 13 pikë në Premierligë, ndërsa Liverpool me 10 pikë, zë vendin e dytë

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
mist
7 ° C
8.3 °
6 °
81 %
0.8kmh
20 %
Wed
17 °
Thu
16 °
Fri
14 °
Sat
14 °
Sun
10 °

LAJMET E FUNDIT

Këngëtari i njohur uron Khabibin me “Mashallah”, nxit reagime në rrjete sociale

Këngëtari i njohur britaniko-pakistanez, Zayn Malik ka nxitur reagime në internet pasi i uroi fitoren së luftëtarit Khabib Nurmagomedov të shtunën. Ish-anëtari i grupit muzikor...