Thaçi, Hoti, Kurti e Osmani bëhen bashkë për vitin e ri hebraik, nuk flasin!

Viti i ri hebraik i ka bërë bashkë në një sallë presidentin Thaçi, kryeparlamentaren Osmani, kryeministrin Hoti dhe liderin e VV-së, Albin Kurtin.

Në këtë ngjarje e cila është organizuar për nder të vitit të ri hebraik, pritet një mesazh i kryeministrit të Iraelit, Benjamin Netanyahu, shkruan lajmi.net.

Ky takim, ka mbledhur së bashku politikanë të skenës kosovare të cilët nuk gëzojnë raporte të mira mes veti.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryekuvendarja Vjosa Osmani qëndrojnë në rendin e parë të kësaj ngjarje dhe politikanë tjerë janë pas tyre.

Kosova dhe Izraeli janë marrë vesh të njohin pavarësinë e njëra-tjetrës dhe gjithashtu të vendosin marrëdhënie diplomatike falë një marrëveshje të arritur në Shtëpinë e Bardhë midis Kosovës dhe Serbisë.

Viti i ri hebraik i ka bërë bashkë në një sallë presidentin Thaçi, kryeparlamentaren Osmani, kryeministrin Hoti dhe liderin e VV-së, Albin Kurtin.

Në këtë ngjarje e cila është organizuar për nder të vitit të ri hebraik, pritet një mesazh i kryeministrit të Iraelit, Benjamin Netanyahu, shkruan lajmi.net.

Ky takim, ka mbledhur së bashku politikanë të skenës kosovare të cilët nuk gëzojnë raporte të mira mes veti.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryekuvendarja Vjosa Osmani qëndrojnë në rendin e parë të kësaj ngjarje dhe politikanë tjerë janë pas tyre.

Kosova dhe Izraeli janë marrë vesh të njohin pavarësinë e njëra-tjetrës dhe gjithashtu të vendosin marrëdhënie diplomatike falë një marrëveshje të arritur në Shtëpinë e Bardhë midis Kosovës dhe Serbisë.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
few clouds
23.8 ° C
25 °
22.2 °
36 %
3.1kmh
20 %
Sat
24 °
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
28 °

LAJMET E FUNDIT