Thiago Alcantara flet si lojtar i Liverpoolit: Kam pritur për shumë kohë këtë moment, në Liverpool dua t`i fitojë të gjithë trofetë

Liverpool ka zyrtarizuar transferimin e Thiago Alcantara nga FC Bayern Munchen.

Mesfushori spanjoll ka nënshkruar një kontratë afatgjatë me Reds dhe bëhet nënshkrimi i dytë i klubit në afatin kalimtar të verës, pas Kostas Tsimikas në gusht.

Disa momente pasi nënshkroi kontratën, Thiago tha për Liverpoolfc.com: “Unë mendoj se është një ndjenjë e mahnitshme. Kam pritur për shumë kohë këtë moment dhe jam shumë, shumë e lumtur që jam këtu.
.
“Kur vitet po kalojnë, ju po përpiqeni të fitoni sa më shumë që të mundeni – dhe kur të fitoni, ju doni të fitoni më shumë. Unë mendoj se ky klub përshkruan atë që unë jam gjithashtu; Unë dua të arrij të gjitha qëllimet, të fitoj sa më shumë trofe të jetë e mundur.

Thiago para se të vinte në Anfield ka ndihmuar Bayernin të fitoi tripletën këtë vit.

29-vjeçari, i cili gjithashtu ka 39 paraqitje për Spanjën, kaloi shtatë sezone në ‘Allianz Arena’ duke u transferuar në Gjermani nga FC Barcelona, ​​ku filloi karrierën e tij.

Në total, Thiago ka fituar nëntë tituj të kampionatit, dy Ligë të Kampionëve dhe dy Kupa Botërore të Klubeve FIFA me ekipet e tij përkatëse të mëparshme.

Ai shtoi: “Unë duhet t’i përshtatem ekipit sa më shpejt që të mundem në situatën dhe kontekstin që po jetojmë tani.

“Gjithçka është më kompakte dhe ne filluam pak më vonë, por prapëseprapë është futbolli dhe mendoj se duhet të përzihemi të gjitha gjërat e mëdha, të gjitha të mirat që kemi. Unë do ta ndihmoj ekipin në një mënyrë mbrojtëse dhe sulmuese dhe gjithashtu në një aspekt mendor.

“[Tifozët] nuk janë më të ngazëllyer se unë, sigurisht që jo! Nuk ka të bëjë me thënie fjalësh, ka të bëjë me bërjen e gjërave. Unë do të jap zemrën time në fushë për shokët e mi të ekipit, klubin dhe gjithashtu për tifozët. ”

Liverpool ka zyrtarizuar transferimin e Thiago Alcantara nga FC Bayern Munchen.

Mesfushori spanjoll ka nënshkruar një kontratë afatgjatë me Reds dhe bëhet nënshkrimi i dytë i klubit në afatin kalimtar të verës, pas Kostas Tsimikas në gusht.

Disa momente pasi nënshkroi kontratën, Thiago tha për Liverpoolfc.com: “Unë mendoj se është një ndjenjë e mahnitshme. Kam pritur për shumë kohë këtë moment dhe jam shumë, shumë e lumtur që jam këtu.
.
“Kur vitet po kalojnë, ju po përpiqeni të fitoni sa më shumë që të mundeni – dhe kur të fitoni, ju doni të fitoni më shumë. Unë mendoj se ky klub përshkruan atë që unë jam gjithashtu; Unë dua të arrij të gjitha qëllimet, të fitoj sa më shumë trofe të jetë e mundur.

Thiago para se të vinte në Anfield ka ndihmuar Bayernin të fitoi tripletën këtë vit.

29-vjeçari, i cili gjithashtu ka 39 paraqitje për Spanjën, kaloi shtatë sezone në ‘Allianz Arena’ duke u transferuar në Gjermani nga FC Barcelona, ​​ku filloi karrierën e tij.

Në total, Thiago ka fituar nëntë tituj të kampionatit, dy Ligë të Kampionëve dhe dy Kupa Botërore të Klubeve FIFA me ekipet e tij përkatëse të mëparshme.

Ai shtoi: “Unë duhet t’i përshtatem ekipit sa më shpejt që të mundem në situatën dhe kontekstin që po jetojmë tani.

“Gjithçka është më kompakte dhe ne filluam pak më vonë, por prapëseprapë është futbolli dhe mendoj se duhet të përzihemi të gjitha gjërat e mëdha, të gjitha të mirat që kemi. Unë do ta ndihmoj ekipin në një mënyrë mbrojtëse dhe sulmuese dhe gjithashtu në një aspekt mendor.

“[Tifozët] nuk janë më të ngazëllyer se unë, sigurisht që jo! Nuk ka të bëjë me thënie fjalësh, ka të bëjë me bërjen e gjërave. Unë do të jap zemrën time në fushë për shokët e mi të ekipit, klubin dhe gjithashtu për tifozët. ”

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
clear sky
8 ° C
9.4 °
7 °
81 %
0.5kmh
0 %
Wed
17 °
Thu
16 °
Fri
14 °
Sat
15 °
Sun
5 °

LAJMET E FUNDIT

Këngëtari i njohur uron Khabibin me “Mashallah”, nxit reagime në rrjete sociale

Këngëtari i njohur britaniko-pakistanez, Zayn Malik ka nxitur reagime në internet pasi i uroi fitoren së luftëtarit Khabib Nurmagomedov të shtunën. Ish-anëtari i grupit muzikor...