spot_img

‘Tradhtoi’ fanellën e Kosovës për Zvicrën, Uran Bislimi ftohet nga Murat Yakin për ndeshjen e 9 shtatorit

spot_img

Uran Bislimi mesfushori i cili braktisi Kosovën është ftuar nga trajneri Murat Yakin për të përfaqësuar Zvicrën pikërisht përballë Kosovës.

Bislimi ka dy paraqitje për kombëtaren e Kosovës në ndeshje miqësore dhe kishte shënuar një gol.

Përveç Bislimit përballë Kosovës do të paraqiten edhe 3 futbollistë tjerë me origjinë nga Kosova: Xherdan Shaiqir, Granxit Xhaka dhe Ardon Jashari.

Ndeshja Kosovë – Zvicër,pritet të zhvillohet me datën 9 shtator në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë./Albanian News

Uran Bislimi mesfushori i cili braktisi Kosovën është ftuar nga trajneri Murat Yakin për të përfaqësuar Zvicrën pikërisht përballë Kosovës.

Bislimi ka dy paraqitje për kombëtaren e Kosovës në ndeshje miqësore dhe kishte shënuar një gol.

Përveç Bislimit përballë Kosovës do të paraqiten edhe 3 futbollistë tjerë me origjinë nga Kosova: Xherdan Shaiqir, Granxit Xhaka dhe Ardon Jashari.

Ndeshja Kosovë – Zvicër,pritet të zhvillohet me datën 9 shtator në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë./Albanian News

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img
spot_img