Dështon protesta për Xhaminë në Prishtinë, Binak Gashin nuk e mbështet as rrethi i ngushtë!

Sot në ora 11:00 ishte thirrur një protestë kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë.

Protesta ishte paralajmëruar në Facebook nga Binak Gashi, ish pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tashmë pjesë e OVL-së së UÇK-së, njofton Albanian News

Megjithatë kjo protestë ka dështuar qysh në fillim pasi që as 20 qytetar nuk kanë dalur për ta kundërshtuar ndërtimin e Xhamisë qendrore në Prishtinë. Madje më shumë ka policë dhe gazetarë se sa qytetar.

Për më shumë shiheni videon live nga vendi i ngjarjës.

Sot në ora 11:00 ishte thirrur një protestë kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë.

Protesta ishte paralajmëruar në Facebook nga Binak Gashi, ish pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tashmë pjesë e OVL-së së UÇK-së, njofton Albanian News

Megjithatë kjo protestë ka dështuar qysh në fillim pasi që as 20 qytetar nuk kanë dalur për ta kundërshtuar ndërtimin e Xhamisë qendrore në Prishtinë. Madje më shumë ka policë dhe gazetarë se sa qytetar.

Për më shumë shiheni videon live nga vendi i ngjarjës.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
light intensity shower rain
16 ° C
16 °
16 °
87 %
1kmh
75 %
Wed
20 °
Thu
20 °
Fri
23 °
Sat
23 °
Sun
24 °

LAJMET E FUNDIT

Priten vërshime, Qeveria thotë se është e gatshme të reagojë

Instituti Hidrometeorologjik ka paralajmëruar se mund të ketë vërshime në Kosovë pas reshjeve të shumta të shiut. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se...