Pas Suarezit, trajneri Koeman e nxjerr në shitje edhe një tjetër lojtar të Barcelonës

Lojtarët e Barcelonës nuk kanë qetësi.

Trajneri Ronald Koeman i ka komunikuar orët e fundit futbollistit të talentuar, Riqui Puig se nuk e ka atë në plan për sezonin e ardhshëm.

Mesfushori i talentuar, i cili ka mbetur jashtë listës për trofeun ‘Gamper’ këtë të shtunë kundër Elche, duhet të kërkojë një ekip të ri deri në fund të merkatos.

Holandezi i ka komunikuar Riquit se ai nuk hyn në planet e tij për sezonin që do të fillojë dhe prandaj gjëja më e përshtatshme është që ai të largohet.

Kujtojmë që me ish-trajnerin Setien, djaloshi fitoi hapësirën e tij, madje startoi titullar kundër Celta dhe Atlético de Madrid dhe në tre ndeshjet e fundit në kampionat sezonin e shkuar.

Pikërisht kur ai dukej një lojtar i rëndësishëm për katalanasit, trajneri i ri e nxjerr atë jashtë planeve.

Përndryshe, trajneri holandez ia ka treguar rrugën edhe top sulmuesit Luis Suarez./Albanian News

Lojtarët e Barcelonës nuk kanë qetësi.

Trajneri Ronald Koeman i ka komunikuar orët e fundit futbollistit të talentuar, Riqui Puig se nuk e ka atë në plan për sezonin e ardhshëm.

Mesfushori i talentuar, i cili ka mbetur jashtë listës për trofeun ‘Gamper’ këtë të shtunë kundër Elche, duhet të kërkojë një ekip të ri deri në fund të merkatos.

Holandezi i ka komunikuar Riquit se ai nuk hyn në planet e tij për sezonin që do të fillojë dhe prandaj gjëja më e përshtatshme është që ai të largohet.

Kujtojmë që me ish-trajnerin Setien, djaloshi fitoi hapësirën e tij, madje startoi titullar kundër Celta dhe Atlético de Madrid dhe në tre ndeshjet e fundit në kampionat sezonin e shkuar.

Pikërisht kur ai dukej një lojtar i rëndësishëm për katalanasit, trajneri i ri e nxjerr atë jashtë planeve.

Përndryshe, trajneri holandez ia ka treguar rrugën edhe top sulmuesit Luis Suarez./Albanian News

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
mist
7 ° C
8.3 °
6 °
81 %
0.8kmh
20 %
Wed
17 °
Thu
16 °
Fri
14 °
Sat
14 °
Sun
10 °

LAJMET E FUNDIT

Këngëtari i njohur uron Khabibin me “Mashallah”, nxit reagime në rrjete sociale

Këngëtari i njohur britaniko-pakistanez, Zayn Malik ka nxitur reagime në internet pasi i uroi fitoren së luftëtarit Khabib Nurmagomedov të shtunën. Ish-anëtari i grupit muzikor...