Pritet vazhdimi i bisedimeve në Ohër, delegacioni i Kosovës në takim me Miroslav Lajcak

spot_img

Një tjetër pauzë është duke u mbajtur pas takimit trilateral në Ohër, ku pritet të ketë vazhdim të bisedimeve.

Delegacioni i Kosovës për momentin është në një takim me emisarin special të BE’së për dialogun, Miroslav Lajcak.

Kujtojmë se ende pas 9 orësh po vazhdojnë negociatat mes dy vendve.

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media për të bërë të ditur rezultatin e bisedimeve në mes të Kurtit dhe Vuçiqit.

Një tjetër pauzë është duke u mbajtur pas takimit trilateral në Ohër, ku pritet të ketë vazhdim të bisedimeve.

Delegacioni i Kosovës për momentin është në një takim me emisarin special të BE’së për dialogun, Miroslav Lajcak.

Kujtojmë se ende pas 9 orësh po vazhdojnë negociatat mes dy vendve.

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media për të bërë të ditur rezultatin e bisedimeve në mes të Kurtit dhe Vuçiqit.

spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img