spot_imgspot_img

Trepça e fillon stinorin me trofe, fiton Superkupën në basketboll

spot_img

Superkupa Kosovës, përfundon finalja dramatike, Trepça mposht Pejën.

Në Suharekë u zhvillua finalja e Superkupës së Kosovës mes Trepça dhe Pejës.

Trepça ka fituar me rezultat 78:76.

Sfida ishte e tensionuar dhe ishte ndërprerë një minutë pa përfunduar pjesa e parë.

Në pushim, Trepça ka shkuar me epërsinë prej 40:32.

Ndonëse është tërhequr vërejtja, fyerjet mes tifozëve dhe hedhjet në parket kanë vazhduar.

Fillimisht trajneri Rami Hadar, e mori ekipin dhe u largua drejt zhveshtores. Teksa u kthye më pas kur u qetësua situata. Megjithatë, gjyqtari i largoi sërish dy ekipet derisa të zbrazet pjesa ku ishin tifozët mitrovicas, “Torcida”.

Superkupa Kosovës, përfundon finalja dramatike, Trepça mposht Pejën.

Në Suharekë u zhvillua finalja e Superkupës së Kosovës mes Trepça dhe Pejës.

Trepça ka fituar me rezultat 78:76.

Sfida ishte e tensionuar dhe ishte ndërprerë një minutë pa përfunduar pjesa e parë.

Në pushim, Trepça ka shkuar me epërsinë prej 40:32.

Ndonëse është tërhequr vërejtja, fyerjet mes tifozëve dhe hedhjet në parket kanë vazhduar.

Fillimisht trajneri Rami Hadar, e mori ekipin dhe u largua drejt zhveshtores. Teksa u kthye më pas kur u qetësua situata. Megjithatë, gjyqtari i largoi sërish dy ekipet derisa të zbrazet pjesa ku ishin tifozët mitrovicas, “Torcida”.

spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img