Zyrtare: Immobile fitues i “Këpucës së Artë 2020”

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile është zyrtarisht fitues i “Kupës së Artë 2002”, pasi Cristiano Ronaldo nuk është ftuar nga Juventusi për ndeshjen ndaj Romës.

Ronaldo ishte lojtari i vetëm që mund ta kalonte Immobilen që ka 35 gola, me 31 gola të shënuar tashmë.

Megjithatë, Maurizio Sarri ka vendosur ta pushojë Ronaldon për ndeshjen e sotme në Serie A ndaj Romës.

Kjo nënkupton se Immobile e mbyll edicionin në si topgolashënuesi më i mirë në Evropë me 35 gola, një më shumë se Robert Lewandowski, që ka 34 sosh.

Ai është italiani i tretë që e fiton këtë çmim, pas Francesco Tottit në vitin 2007 me 26 gola dhe Luca Tonit në vitin 2006 me 31 gola.

Lionel Messi e kishte fituar këtë çmim në tri vitet e fundit.

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile është zyrtarisht fitues i “Kupës së Artë 2002”, pasi Cristiano Ronaldo nuk është ftuar nga Juventusi për ndeshjen ndaj Romës.

Ronaldo ishte lojtari i vetëm që mund ta kalonte Immobilen që ka 35 gola, me 31 gola të shënuar tashmë.

Megjithatë, Maurizio Sarri ka vendosur ta pushojë Ronaldon për ndeshjen e sotme në Serie A ndaj Romës.

Kjo nënkupton se Immobile e mbyll edicionin në si topgolashënuesi më i mirë në Evropë me 35 gola, një më shumë se Robert Lewandowski, që ka 34 sosh.

Ai është italiani i tretë që e fiton këtë çmim, pas Francesco Tottit në vitin 2007 me 26 gola dhe Luca Tonit në vitin 2006 me 31 gola.

Lionel Messi e kishte fituar këtë çmim në tri vitet e fundit.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

Vajza e Schumacherit vjen me një mesazh të fuqishëm

Vajza e Michael Schumacherit, Gina, së fundmi ka përcjellë një mesazh përmes rrjeteve sociale, transmeton “Zeri.info”. Vajza e ish-kampionit të Formulës 1 është një adhuruese...

Guardiola nuk pret fortë, e zyrtarizon tek Manchester City, super yllin e La Ligës

Manchester City ka kompletuar transferimin e parë për këtë afat kalimtar, duke transferuar Ferran Torresin. Nënkampioni anglez ka njoftuar se ka arritur marrëveshje transferimi me...

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
broken clouds
15.9 ° C
16.1 °
15.6 °
82 %
0.5kmh
75 %
Wed
18 °
Thu
19 °
Fri
24 °
Sat
23 °
Sun
25 °

LAJMET E FUNDIT

Vajza e Schumacherit vjen me një mesazh të fuqishëm

Vajza e Michael Schumacherit, Gina, së fundmi ka përcjellë një mesazh përmes rrjeteve sociale, transmeton “Zeri.info”. Vajza e ish-kampionit të Formulës 1 është një adhuruese...

Guardiola nuk pret fortë, e zyrtarizon tek Manchester City, super yllin e La Ligës

Manchester City ka kompletuar transferimin e parë për këtë afat kalimtar, duke transferuar Ferran Torresin. Nënkampioni anglez ka njoftuar se ka arritur marrëveshje transferimi me...

Xherdan Shaqiri e ‘harron’ Liverpoolin, shihet në jaht i rrethuar me femra

Xherdan Shaqiri sot ishte në fokusin e mediave ndërkombëtare, gjegjësisht të rubrikës rozë. “The Sun” shkruan se si futbollisti nga Kosova ‘e kishte harruar kremin...