Category:

Ekonomi

Which Country Has Flattened the Curve for the Coronavirus?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

All that You Need to Know About the Coronavirus Outbreak

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Your Questions About Life Under Coronavirus Answered Here

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Kosovarët ‘bllokojnë’ bregdetin shqiptar, kaq mijë persona kanë kaluar kufirin sot

Rritja e temperaturave ka bërë që Fundjava në pikën doganore të Morinës të ketë një fluks të madh automjetesh nga Kosova që hyjnë në...

Pagesat e dyta për punëtorët, vjen njoftimi i ri nga Ministria e Financave

Qeveria e Kosovës nuk ka mjete të mjaftueshmpër të zbatuar Pakon Emergjente Fiskale, pa rishikim të buxhetit i cili tashmë është dërguar në Kuvendin...

Ky është aplikacioni që ofron 25,000 USD për këdo që mban gishtin më gjatë në ekranin e telefonit

Kush nuk do të dëshironte që të pasurohej në mënyrë të shpejt dhe me pak lodhje? Disa shpresojnë të fitojnë një lotari, të tjerë të...

Lajm i mirë për autoshkollat, lejohen që të rifillojnë punën

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin e propozuar nga Ministria e Shëndetësisë për të lejuar punën e transportit ajror dhe rifillimin e punës së...

Qeveria i lëshoi pagesat për punëtorë nga Pakoja Emergjente, por ja kush i bllokoi ato!

Sektori privat gjatë pandemisë COVID-19 është përballur me humbje të mëdha, mbi 30 mijë persona mbetën pa punë e shumë të tjerë nuk u...

Tani mund të transferohen para me WhatsApp

Nëse dëshironi t’u dërgoni para miqve ose të blini diçka në një dyqan, mund të paguani përmes WhatsApp në të ardhmen. Përdoruesit e WhatsApp në...

VW Group blen plotësisht kompaninë Audi për 237 milionë euro

Transferimi zyrtar do të ndodhë në mbledhjen e ardhshme vjetore të përgjithshme të Audi-së. Që nga viti 1964, Volkswagen tashmë ka në pronësi pjesën më...

Zbulohen detaje të reja: E burgosura në burgun e Lipjanit bëri vetëvrasje me jelekun e saj

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), ka dhënë detaje për vetëvrasjen në burgun e Lipjanit. Sipas Shërbimit Korrektues të Kosovës e burgosura bëri vetëvrasje me...

Erdogan: Jemi shumë pranë synimit për të qenë ndër 10 ekonomitë më të mëdha në botë

Presidenti Recep Tayyip Erdogan tha se Turqia është më pranë se kurrë objektivit për të hyrë në 10 ekonomitë më të mëdha në botë. Erdogan...

Which Country Has Flattened the Curve for the Coronavirus?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

All that You Need to Know About the Coronavirus Outbreak

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Your Questions About Life Under Coronavirus Answered Here

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

The Coronavirus Hospital Crisis and What to Do to Avoid It

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Find Out How Many Confirmed Cases Are in Your Area Right Now?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...